All for Joomla All for Webmasters

Stogo darbai

on . Hits: 4530

ŠLAITINIO STOGO ĮRENGIMO ETAPAI

     Laikančioji stogo konstrukcija - tai murlotas (mūrtašis), gegnės, stygos, papildomos atraminės konstrukcijos. Stogo konstrukcijos sudėtingumas priklauso nuo jai tenkančių apkrovų, paskirties ir naudojamos medienos tipo.

Murlotų montavimas
     Murlotas  montuojamas ant išorinių sienų ant kurių remiasi gegnės. Murlotas perima ir suvienodina apkrovas tenkančias sienų konstrukcijoms. Murlotas tvirtinamas ant gelžbetoninio vainiko, dažniausiai  į žiedą įbetonuojami sriegti strypai ir murlotas pritvirtinamas varžtu su plačiomis poveržlėmis. Murlotai dedami ant hidroizoliacijos sluoksnio, kad nebūtų tiesioginės sąveikos su betonu. Tai apsaugo medieną nuo puvimo ir padidina ilgaamžiškumą. Mediniai murlotai ankeruojami metaliniais strypais į sienų korpusą per visą ilgį, kas 90 cm. 

Gegnių montavimas ir tvirtinimas

     Šlaitinio stogo dengimo metu gegnės tvirtinamos kampiniais tvirtinimo elementais, surišamos prie murlotų viela arba jungiamos kabėmis ir sustyguojamos. Gegnių žingsnis (tarpas tarp gegnių) išdėstomų ant murloto priklauso nuo stogui tenkančių apkrovų (dangos, sniego, vėjo apkrovų), taip pat nuo gegnės matmenų.

Stygos

     Šlaitinį stogą veikia labai didelis horizontalios krypties jėgos. Kartais stogas gali suskaldyti ar net išversti sieną. Kompensuoti šį slėgį padeda stygos arba įrengiamos papildomos atramos. Taip pat perdangos sijos gali būti naudojamos kaip skėtimosi jėgą kompensuojantis elementas.

 

 

 

Difuzinės plėvelės montavimas ir grebėstavimas 

      Grebėstai montuojami statmenai gegnėms ir pagrindinė jų funkcija laikyti stogo dangą 
arba ištisinį paklotą.  Grebėstavimas gali būti tankus, retas arba ištisinis. Lengvai stogo 
dangai naudojamas retas grebėstų žingsnis, čerpėms - tankus, bituminėms čerpelėms 
naudojamas ištisinis paklotas.

Ant gegnių klojama vėjo izoliacinė plėvelė, ji tvirtinama ventiliacinėmis lentelėmis 
(tašais), ant kurių kalami grebėstai. Grebėstų aukštis ir ventialiacinis tašas suformuoja 
oro tarpą, kuriuo pasišalina ant stogo dangos apatinės pusės susidarantis kondensatas.

 

 

 Stogo dangos montavimas 

     Šlaitinių stogų dengimas atliekamas atsižvelgiant į kliento poreikius.
     Labiausiai paplitusios stogų dangos:
• Molio ir betono čerpių stogas
• Banguotų neasbestinių lakštų stogas
• Metalinių profiliuotų ar neprofiliuotų lakštų stogas
• Bituminių medžiagų stogas
• Šiferinis stogas
• Apželdintas stogas

 

 

 

 

Apšiltinti šlaitiniai stogai

     Lietuvoje dažniausiai gyvenamieji pastatai statomi su mansardomis, todėl šilumos izoliacinis sluoksnis tokiose konstrukcijose yra montuojamas tarp gegnių. Tam, kad stogasatitiktų galiojančius norminius reikalavimus - šilumos  izoliacijos sluoksnis turėtų būti ne mažesnis kaip 250 mm. Tarp gegnių yra įrengiamas šilumos izoliacijos sluoksnis, kurio storis ne mažesnis kaip 200 mm. Jei gegnės žemesnės, tai jos paaukštinamosatitinkamo  storio lentą prikalant ant gegnės. Iš šiltosios pusės,tai yraiš pastato vidaus pusės, ant gegnės yra tvirtinama vandens garų izoliacija(kartu ir oro barjeras), paprastai tam naudojama 200 mikronų storiopolietileno plėvelė. Prie gegnės apačios per pritvirtintą polietileno plėvelęyra prikalami mediniai tašeliai ar metalo profiliai, ant kurių bus tvirtinamalubų apdaila (gipso kartonoplokštės, medinės dailylentės ir pan.). Tarpas tarp tašelių ar profilių yra užpildomas 50 mm storio šilumos izoliacija.Šilumos izoliacijai rekomenduojame naudoti ypač gerai šilumą izoliuojančias, nedegias, universalias akmens vatos plokštes.